Chosenland Group

איך גיליתי אהבה חדשה אגב עיסוקי בהשקעות נדל״ן?

שיתפתי בעבר שאת הדרך שלי בנדל״ן התחלתי לפני כעשור כאן בישראל ובמשך בהולנד, עברו מאז הרבה עסקאות בנהר במגוון תחומי פעילות: דירות, קרקעות, בניינים וחנויות, אך המשותף לכולם היה שאני הובלתי את העסקאות בעצמי, ללא שותפים לדרך המעשית, לכל היותר שותפי הון פאסיביים.

כשהרחבתי את אזור הפעילות הגיאוגרפי לארה״ב לפני מספר שנים המחשבה הייתה להמשיך בדרך הנדל״נית העצמאית שלי- לעשות נדל״ן סולו כמו שעשיתי בהצלחה ובהנאה עד אותה עת.

רצו נתיבי החיים והכרתי אנשים שהפכו חברים והקמתי את Chosenland יחד עם שותפים לדרך שמשלימים אותי ויחד העסק הפך גדול.

בשונה מהמספרים בעסקאות בישראל ובהולנד, המספרים בארה״ב מאפשרים להרבה אנשים שבתחילת דרכם להתחיל לבנות את עצמם כלכלית באמצעות נכסים.

מטבע הדברים אנשים בסביבתי, משפחה, חברים ומכרים התעניינו בדרך שאני עושה בארה״ב (כי לכולם יש חלום נסתר להשקיע בנדל״ן) וביקשו שאעזור להם גם להתפתח בדרך הזאת.

אמירות כמו: ״אם יש עסקה טובה תעדכן אותי״ הפכו להיות עניין שבשגרה ואני כדרכי פחות התלהבתי מלתווך להם עסקה, כי כוויות הדרך (וגם המקצוע ממנו התחלתי- עו״ד) לימדו אותי שעל אנשים להבין היטב ולשלוט בעסקים של עצמם גם אם בעלי מקצוע עוזרים להם בדרך, רק הידע מביא לביטחון בביצוע עסקה ומונע נוכלויות כאלו ואחרות.

רוכש של נכס צריך להבין בדיוק מה הוא עושה, הוא צריך לכל הפחות להיות בעל כלים לנתח עסקה ולדעת שהעסקה שהוא קונה היא עסקה מצוינת, גם אם מישהו מסייע לו באיתור העסקה והוצאתה לפועל, וזה לא משנה כמה אותו אדם מלווה הוא איש אמון שלו.

וכך מצאתי את עצמי מלמד מעת לעת חברים על פני מפגשים שנמשכו שעות את רזי מקצוע הנדל״ן בארה״ב כתנאי לרכישת הנכס הראשון שלהם בסיועי, נהנתי מאד.

מה הם לא למדו? איך מנתחים אזור לפי גידול אוכלוסין, רמת פשיעה, בתי ספר, הכנסה חציונית ועוד.

איך מרמת האזור יורדים לרזולוציה של הכרת רחובות על בוריים על היסטוריית העסקאות בהן, מעקב וניתוח נכסים, זיהוי שווי הנכס באמצעות קופמס.

איך מנהלים תהליך רכישה מרחוק, הכרתי להם את בעלי המקצוע איתם אנחנו עובדים, הגשנו הצעות רבות ושיתפתי בכל הטריקים הפרקטיים ובפסיכולוגיים בדרך לסגירת עסקה במחיר הנכון, תהליך שלוקח זמן אך לבסוף תמיד זוכים לעסקה יוצאת דופן בטיבה.

הם נאלצו להתלהב יחד איתי מתוכנית שיפוץ ועיצוב (אהבה ישנה שלי) ומלראות ברווזון מכוער הופך לברבור- בית לדיירים שרוצים חיים טובים בדיוק כמונו ומאפשר לנו חיים טובים יותר באמצעות שכ״ד. Win win שלעצמו יש בו שליחות.

כמי שמנהלים נכסים לבד נתתי להם כלים לנהל את הנכס שקנו לבד באמצעים פשוטים וישימים ולשלוט בתפקוד הנכס שלהם גם לאחר אכלוסו.

לאחר מספר תהליכים כאלו הגעתי לתובנה שאני ממש אוהב ללמד (במחשבה נוספת זה לא כל כך מפתיע, כולם אוהבים לדבר על ה-passion שלהם). שיתוף הידע והמנטורינג שמביאים אנשים לשנות את מסלול חייהם הכלכלי מביאים איתם סיפוק אדיר, לא פחות מהעשייה הנדל״נית עצמה שהיא עיקר פעילותנו.

וכשאני רואה את אותם אנשים רוכשים נכס נוסף בעצמם באמצעות הכלים והצוות שהכרתי להם בארה״ב אני יודע שהתהליך באמת הצליח ונדל״ניסט חדש נולד, ושעתיד להיות שם פרוטפוליו גדול, כי זה ממכר ומתגמל, וכי מסלול חייו הכלכלי השתנה לתמיד, ויש לי חלק כלשהו בטוב הזה.

שיתוף:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

רוצים לקרוא עוד תוכן מקצועי ומעניין?

הצטרפו לניוזטלר שלנו ותתעדכנו בתוכן שלנו בנושא נדל"ן בארה"ב

דילוג לתוכן