Chosenland Group

על עבודה, השקעות וחופש כלכלי

השורות הבאות מיועדות לחברים שעוד לא נדבקו בחיידק ההשקעות. חברים שקמים כל בוקר ועסוקים רק בקידום הקריירה. חברים שעוד לא דבק בהם הסטייט אוף מינד שמלהיות שכיר (בכיר ככל שיהיה) לא מתעשרים וכי כל חודש שלא התקדמתם בחיסכון והשקעות הוא חודש מבוזבז לעבר חיים נוחים יותר והגשמת חלומות.

כולנו מכירים את זה שאנחנו נותנים את הנשמה למקום העבודה, משקיעים את כל כולנו ובסוף השנה נכנסים בחשש למעסיק לבקש העלאה צנועה ומרגישים שניצחנו 🏆. נניח ששכרכם כעת 20,000 ש״ח ברוטו (14,000 ש״ח נטו) ונניח שבעשור הקרוב בעבודה מאומצת והתמקצעות תצליחו לטפס לתפקיד בכיר מאד ותשתכרו 40,000 שח ברוטו והנטו שלכם יהיה 23,000 ש״ח, איך מגיעים לעושר/חופש כלכלי מהצלחה כבירה שכזו כשהכל סביבנו רק הולך ומתייקר? אלו בדיוק היו המחשבות שלי כשכיר במשרד עורכי דין לפני כעשור, שעבד סביב השעון והצליח להגיע לשכר ׳מרשים׳ לגילו של 20,000 ש״ח ברוטו וחישב את דרכו לעתיד.

כאיש מספרים, אני רוצה לחבר אתכם למחשבה נוספת שהעסיקה אותי באותה תקופה: כמה הון אני צריך כדי להשתכר 14,000 ש״ח נטו באופן פסיבי (בהנחת 8% תשואה נטו ו-20% מס)- התוצאה היא כ-2,500,000 מיליון ש״ח. בנקודה ההיא הבנתי שלא הגיוני ש-2.5 מיליון ש״ח שווי ערך לכל העמל המקצועי שלי (וחשוב לסייג שאני מדבר כאן על היבט כלכלי בלבד ולא על השליחות של רבים בעבודתם ששווה את הכל, שליחות שאני לא הרגשתי באותה תקופה).

מנקודת מחשבה זו התחילה הצעידה שלי לעבר חופש כלכלי. הפנמתי שכל 100,000 ש״ח שאצליח לצבור יכניסו לי 650 ש״ח לחודש לכל החיים (וגם לילדים וליורשיהם). בהקשר זה גם אזכיר את אפקט הריבית דריבית. אם יש לכם 100,000 ש״ח שמניבים לכם 8,000 שח בשנה ולא תשתמשו ברווחים, בשנה שאחרי 108,000 ש״ח כבר יניבו לכם 8,640 ש״ח. שנה אחרי הם יניבו לכם כבר 9,331 ש״ח ולאחר עשור ה-100,000 ש״ח שהשקעתם יצמחו ל-216,000 ש״ח! זאת באופן הכי פשוט שיש, בלי לקחת בחשבון ממתקים נוספים שמקבלים בתהליך ההשקעות בנדל״ן כמו רווח הון ברכישה מתחת למחיר השוק, מינוף, עליית שכר הדירה, עליית שווי הנכסים לאורך שנים וכו׳.

אני חושב שהלימוד על כסף וכוחו של הזמן בכל הקשור לכסף הוא ׳לימוד ליבה׳ הכי בסיסי לחיים והיו צריכים ללמד אותו כשיעור חובה בבית הספר. כל מי שחומר זה לא יושב לו טוב בראש חייב להעשיר ידע, לקרוא ספרים כמו אבא עשיר ורבים אחרים עד שצורת החשיבה הזו תהיה מושרשת בו היטב.

הצעד הבא שלכם יהיה ללמוד על סוגי ההשקעות, תחקרו איך ניתן להצמיח כסף הכי מהר, לבנות הון. אתם תמצאו את עצמכם רוצים לחסוך כספים שעוברים בידכם במקום רק להוציא את כל הכספים על הנאות החיים כפיצוי על שעות העבודה הרבות. אתם תתחילו לעסוק בחיסכון והשקעות כדרך חיים, זה יהיה חשוב לכם ואתם תהנו מהתהליך וההישגים, כל אחד בקצב שלו, וההתמדה והכוח של השנים יביאו אתכם להישגים ששום קידום בעבודה לא יביא עימו והישגים אלו ילוו אתכם כל החיים, שום בוס לא יפטר אתכם מהנכסים שתצברו, הילדים שלכם ילמדו את דרך המחשבה הזאת פשוט מהתבוננות עליכם ועתידם יהיה שונה, הם יתחילו מוקדם.

שיתוף:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

רוצים לקרוא עוד תוכן מקצועי ומעניין?

הצטרפו לניוזטלר שלנו ותתעדכנו בתוכן שלנו בנושא נדל"ן בארה"ב

דילוג לתוכן