Chosenland Group

תוכנית עסקית ואסטרגיה- הדרך להצלחה

היי חברים, אני רוצה לכתוב לכם היום על נושא שקרוב לליבי ולדעתי הוא הבסיס להצלחה ארוכת טווח, גם בנדל״ן.

האם ישבתם עם עצמכם, לבד או עם בעל מקצוע, וניסיתם להעלות על הכתב תוכנית ברורה של איפה אתם היום, איפה תרצו להיות בהיבט הכלכלי עוד 5, 10, 15, 20 שנים, ומה עליכם לעשות כדי להגיע לשם?

האם לאחר שמיפיתם את המשאבים שיש לכם היום ואת יכולת החיסכון החודשית הצפויה לכם בעתיד ניסיתם לבנות תוכנית ריאלית מבוססת עובדות בלבד שאם תפעלו על פיה תגיעו למקומות עליהם אתם חולמים?

במהלך דרכי המקצועית ניהלתי חברות וגם שימשתי יועץ לעסקים בנושאים אסטרטגיים וכתבתי הרבה תוכניות עסקיות מורכבות. אני יודע כמה תוכנית עסקית סדורה עוזרת לעסקים לפרוח ולהגיע ליעדים. את דרכי בעולם הנדל״ן התחלתי לפני 15 שנים, כמובן שפעלתי לפי תוכנית עסקית שהכנתי. לא תמיד תוכנית ארוכת טווח מתגשמת אחת לאחת ובדרך כלל נעדכן אותה במהלך הדרך, אך התובנה הכי גדולה שלי היא שבנדל״ן לזמן, לפעולה על פי תוכנית ולעקביות יש כוח עצום על מצבנו הכלכלי העתידי, לי זה שינה את החיים.

כשעושים תוכנית ריאלית שמבוססת על המצב הכלכלי שלנו והכנסות עתידיות צפויות ופועלים על פיה עובדתית התוכנית תתגשם ונגיע למקומות אליהם אנו שואפים להגיע. ככל שהגשמת השאיפות נעשית באמצעות נדל״ן אני נוהג לקחת בחשבון רק עובדות ברורות שאני שולט עליהן כגון: כמה כסף יש לי כעת, כמה אוכל להפנות לחיסכון מידי חודש/שנה בממוצע, כמה אחוז תשואה נטו הנכס שאקנה יניב וכמה רווח הון אעשה ברכישה, כמה אצטרך להחזיר להלוואה במקרה שאני משתמש במינוף ובכמה ההלוואה תוחזר ותישחק לאורך השנים וכל כמה זמן אוכל לקנות נכס נוסף על פי התוכנית.

אני לא נוהג לקחת בחשבון בתוכנית העסקית פרמטרים לא וודאיים כגון עליית ערך הנכסים או עליית שכירות למרות שעובדתית לאורך שנים הם תמיד קורים. כל מה שאינו וודאי ותלוי בי לא נכלל בתוכנית העסקית שלי והוא בגדר בונוס שמפתיע לטובה (ובפועל זה בהחלט קורה ומביא אותנו להגשמת היעדים במהירות רבה יותר- כיף להיות מופתעים לטובה!).

כשאנו עוזרים למשקיעים חדשים להיכנס לעולם הנדל״ן בארה״ב משלב לימוד התחום ועד רכישת הנכס, התהליך תמיד מתחיל בפגישה ארוכה שעניינה אסטרטגיה ותוכנית עסקית! אנו רואים את המשקיע כעסק לו אנו מייעצים, אנחנו יושבים ומנתחים את מצבו הכלכלי הנוכחי והעתידי ובונים יחד תוכנית לאן הם יכולים להגיע באמצעות השקעות נדל״ן בארה״ב בעוד 5, 10, 15, 20 שנים. ועל אף אהבתנו הרבה לפעילות הנדל״ן עצמה אני חייב לציין שהמפגשים האלו לרוב הם הכי מרגשים ומרתקים בתהליך, כי אנשים פתאום מבינים לאן הם באמת יכולים להגיע בפעולות פשוטות ועקביות ומפתחים מחויבות עמוקה לתהליך הנדל״ני איתנו.

מבחינתנו נדל״ן זה דרך חיים וכלי להגשמת שאיפות כלכליות. חשוב לנו שאנשים שאנו מכווינים בעולם הנדל״ן קודם כל יתחברו להלך המחשבה הזה ויצעדו לעבר העתיד עליו הם חולמים, לא על ידי מכירת חלומות לא ריאליים שלצערי לא חסרים בעולם הזה, אלא על ידי תוכנית עובדתית ברורה וברת ביצוע.

האם ערכתם לעצמכם כבר תוכנית עסקית? אני ממליץ בחום להקדיש לכך זמן ולהתחיל לצעוד על פיה.

בהצלחה ❤️

שיתוף:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

רוצים לקרוא עוד תוכן מקצועי ומעניין?

הצטרפו לניוזטלר שלנו ותתעדכנו בתוכן שלנו בנושא נדל"ן בארה"ב

דילוג לתוכן